• Imprimeix

Ensenyaments artístics

Selecció de logos: guanyador

Selecció de logos: finalistes

Selecció de logos: participants

Centres i associacions

Índex escola empresa

Relació de projectes per àmbits, amb fitxes i vídeos

  Subjecte

  Objecte

  Entorn

(sere)apdescolaempresa convocatoria

Ja es poden visualitzar els vídeos dels projectes. entrant a cada apartat.

Dijous, 18 d'abril de 2013, al Centre de Cultura Contemporània de Barcelona.

Usuari de Twitter @APDescolaempres
Hashtag de la jornada #escolaempresa

CONFERÈNCIES INAUGURALS

Moderador: Jordi Blanch (Subdirector General d'Ordenació de la Formació Professional Inicial i Ensenyaments de Règim Especial del Departament d'Ensenyament)

Presentació del logo seleccionat: Noemí Martínez (Escola d'Art de Tarragona)
Moderador: Albert Abella (Escola d'Art Municipal Arsenal de Vilafranca del Penedès)
Presentacions SUBJECTE
Empresària: Miriam Ponsa  (Dissenyadora)
Projectes:
  • NL.LA: Alba Segués (Escola d'Art Municipal Arsenal)
  • Let's get lost: David Feliu (Escola d'Art de Sant Cugat del Vallès)
  • Ilústrame: Toni González (EASD Serra i Abella)
  • Gineceu: Mònica Garrigó (Escola d'Art Massana)
  • Maguro: Víctor Codina (Escola Groc)
Moderadora: Goretti Bartroli (Escola d'Art d'Igualada)
Presentacions OBJECTE
Empresari: Toni Clariana (Magma Design)
Projectes:
  • phi_nautilus: José Ramón Suárez (Escola d'Art de Terrassa)
  • Mobiliari per a col·lectivitats: Aran Tiepolo (Escola d'Art de La Garriga)
  • Art de butxaca: Violeta Bofarull (Escola d'Art de Tarragona)
  • 5 personatges, 5 estils florals: Alba Méndez (Escola d'Art Floral)
  • Tapissos de llana xisqueta: Laura Piera (EASD Ondara)
Moderador: Ricard Andrés (Escola d'Art de La Garriga)
Presentacions ENTORN
Empresari: Jordi Bosch (Endemol)
Projectes:
  • Aigua mineral B1: Albert Reguero (Escola d'Art d'Igualada)
  • Y si dejara de soñar en ti?: Mariko Kumon (EASD Llotja)
  • Art2: Montserrat Adán (Escola d'Art de Reus)
  • Enjardinament de parc: Laura García (Escola Deià)
  • Sònar 2013: Joan Linares (EASD d'Olot)
Moderador: Eduard Ducros (EASD Serra i Abella)

Programa pdf