• Imprimeix

Finalistes

El Departament d'Ensenyament, en el marc de les actuacions del programa mSchools promogudes per la Fundació Barcelona Mobile World Capital, ha generat les propostes App Education, al voltant del disseny i creació d’apps a secundària i la plataforma Mobile History Map, activitat  col·laborativa de georeferenciació del patrimoni cultural al voltant dels centres educatius.

Com a acte de cloenda del curs, els promotors del programa mSchools convoquen els Students Awards en les seves modalitats d’App Education, Mobile History Maps per premiar les produccions realitzades pels alumnes en aquestes dues iniciatives i, com a novetat, Scratch Challenge dirigit a alumnes de 5è i 6è de primària per reconèixer la tasca que s’està duent a terme a les escoles al voltant de la programació en aquest llenguatge.

Els premis es lliuraran el dissabte 10 de juny de 2017 al Palau de Congressos de Catalunya (C/ Avinguda Diagonal, 661-671) durant la jornada es presentaran els ptreballs dels grups finalistes i es durà a terme el repte de programació en Scratch. Per assistir-hi com a públic, podeu fer la inscripció al següent formulari.

Consultes

Per a fer qualsevol consulta sobre el concurs d'apps adreceu-vos a: mschools@xtec.cat

L’agenda prevista és

9:30    Acreditacions

10:00    Obertura de l’acte

10:00 a 13:00

  • Presentacions de les propostes per part dels 8 grups finalistes de Mobile History Map - Espai Expo
  • Fira/exposició dels projectes finalistes d’App Education. Valoració del jurat i Valoració per part del públic - Espai Expo i Sales de Pitch
  • Repte Scratch, per part dels 20 equips finalistes. Valoració del jurat - Sala Scratch
  • Deliberació del jurat App Education i Scratch - Sala jurat

12:45 a 14:00

  • Lliurament de premis mSchools Student Awards (Mobile History Map, Scratch i App Education) - Sala Expo

 

App Education

COMUNITATS SOSTENIBLES

CENTRE MUNICIPI GRUP

ESO

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

D'MARK

Immaculada Concepció

Lloret de Mar

MEDINAC

INS d'Altafulla

Altafulla

Adappting

Col·legi Sagrada Família

Santa Perpetua de Mogoda

My Virtual World

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

Outbreak

INS Alexandre Deulofeu

Figueres

TURNPEICH

INS Joan d’Àustria

Barcelona

AUSTRIA1

Salesians - Sant Antoni de Pàdua

Mataró

BConnected

INS La Pineda

Badalona

Bambuki, SA

I-E Mare de Déu del Portal

Batea

Be Different

BATX i CF

INS Roseta Mauri

Reus

Technology Team

INS Roseta Mauri

Reus

A+D

INS Esteve Terradas

Cornellà

JoinApp

INS Palamós

Palamós

AppFastBurned

INS Ridaura

Castell-Platja d’Aro

BHEALTHYINS

EMPRESA I SERVEIS CONNECTATS

CENTRE MUNICIPI GRUP

ESO

INS Sant Andreu

Barcelona

JGMS Technology

Escola Vedruna Ripoll

Ripoll

EndollApp

Bell-lloc del Pla

Girona

RobotPolice

INS Ernest Lluch

Barcelona

MemoryCorporation

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

Night Out

INS Sant Just Desvern

Sant Just Desvern

SANMA Developers

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

PANDY&CO

Salesians - Sant Antoni de Pàdua

Mataró

BotSociety

INS Josep Vallverdú

Les Borges Blanques

Rorulabo

INS Argentona

Argenotna

RTA

BATX i CF

INS de Lliçà

Lliçà d'Amunt

PLAT

INS Alexandre Deulofeu

Figueres

GuauMe

INS La Mar de la Frau

Cambrils

Qwert1

INS Castellet

Sant Vicenç de Castellet

Spocket Enterprise

INS Castellet

Sant Vicenç de Castellet

SGroup

CREACIÓ ARTÍSTICA I CULTURAL

CENTRE MUNICIPI GRUP

ESO

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

Casul

INS Ernest Lluch

Barcelona

LUO team

I-E Mare de Déu del Portal

Batea

Batec

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

AnaEduMarina

INS Ernest Lluch

Barcelona

Cultura Animi

INS Torre del Palau

Terrassa

Jamm

INS La Pineda

Badalona

Imaginapp

INS Bernat el Ferrer

MOLINS DE REI

ManoApp

Salesians - Sant Antoni de Pàdua

Mataró

Cinnamon

INS Salvador Espriu

Barcelona

Remake S.A.

BATX i CF

INS de Palamós

Palamós

Ansela

INS Castellet

Sant Vicenç de Castellet

Super Jet Dinosaurio

INS Esteve Terradas i Illa

Cornellà

Tagging

INS Esteve Terradas i Illa

Cornellà

ARJE

INCLUSIÓ, EQUITAT I EDUCACIÓ

CENTRE MUNICIPI GRUP

ESO

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

AGGA

Escola Joan Pelegrí

Barcelona

Shisu

INS Ridaura

Castell-Platja d’Aro

HERE 4 YOU

INS Salvador Espriu

Barcelona

MDEM

INS d'Altafulla

Altafulla

Meh Companies

INS Sant Just Desvern

Sant Just Desvern

GEISEN

INS d'Altafulla

Altafulla

ALAPP

INS Joan Brossa

Barcelona

AJ Apps

Immaculada Concepció

Lloret de Mar

Delma Company

INS Sant Just Desvern

Sant Just Desvern

GlobalApps

BATX i CF

INS Mercè Rodoreda

L'Hospitalet del Llobregat

BGX

INS Roseta Mauri

Reus

CATMAR

INS Joan Amigó

L'Espluga de Francolí

XSoftware

INS Roseta Mauri

Reus

Learn&Share

INS Roseta Mauri

Reus

Appzheimer

 

Scratch Challenge

CENTRE MUNICIPI PROJECTE

Daina Isard

Olesa de Montserrat

La vida del Hamza

Escola El Cim

Teià

Viatge interplanetari

Escoles Minguella

Badalona

La volta al món

Escola Onze de Setembre

Sant Quirze del Vallès

Un viatge a través del món de les energies renovables

Escola Estel

Molins de Rei

La història de l'Ahmad

Escola Sant Gervasi Cooperativa

Mollet del Vallès

Dangerous zone

Escola Busquets i Punset

L'Hospitalet de Llobregat

El viatge d'un virus

Saint George's School

Fornells de la Selva

A Journey to Remember

Escola Arrels I

Solsona

Un viatge solidari

Escola Sant Àngel

Camarles

Un viatge inesperat

Escola Antoni Balmanya

Barcelona

Un viatge arreu del món

Dr. Masmitjà

Girona

Viatge dins de l' ordinador

Escola Pàmies

Ginestar

Obrint camí al castell

Escola Pompeu Fabra

Lloret de Mar

Jack contra l'arma nuclear

Escola Busquets i Punset

L'Hospitalet de Llobregat

Un viatge pel món

Maristes Girona

Girona

El món

Vedruna Immaculada Barcelona

Barcelona

Descontaminem la ciutat

Col·legi Asunción de Ntra. Sra.

Barcelona

El millor viatge

Escola Arrels I

Solsona

Viatge al centre de les imaginacions

Escola Onze de Setembre

Sant Quirze del Vallès

Viatge per la història dels jocs olímpics

 

Mobile History Map

 

PRIMÀRIA SECUNDÀRIA
Escola Marià Fortuny - Reus Institut Roseta Mauri -Reus
Escola Vedruna - Ripoll Vedruna - Ripoll  
Escola Nostra Llar - Sabadell Institut Guindàvols - Lleida
  Institut La Valira - La Seu d'Urgell